SÜPER EKSPER 2


Resim

Trafik Kazalarında Araç Eksperi Ne İş Yapar

Trafik kazalarında araç eksperleri, hasarlı araçların tamir edilip edilemeyeceğine, tamir edilebilirse maliyetinin ne kadar olduğuna ve hasarlı aracın değer kaybının ne olacağına karar veren kişilerdir. 

Resim

Kasko Sigortası Ne İşe Yarar

Kasko sigortası, araçların zarar görmesi durumunda oluşacak maddi hasarların teminat altına alındığı bir sigorta türüdür. Bu sigorta, aracın çalınması, hasar görmesi, yanması veya kaza yapması gibi durumlarda araç sahibinin maddi kayıplarını azaltır.

Resim

Trafik Sigortası Ne İşe Yarar

Trafik sigortası, motorlu araçların karışabileceği kazalar sonucu oluşabilecek maddi zararları karşılamayı amaçlayan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, yasal bir zorunluluktur ve her araç sahibinin yapması gerekmektedir. 

Resim

Araç Ekspertizi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Araç ekspertiz işlemleri için gerekli belgeler ülkeye ve bölgeye göre değişebilir. Ancak genel olarak araç ekspertiz işlemleri için aşağıdaki belgeler istenir:

 

Resim

Türkiyede Hizmet Veren Sigorta Şirketleri

Türkiye'de hizmet veren sigorta şirketleri arasında en önemli olanlar şunlardır:
Acntürk Sigorta
Acntürk Sigorta
Allianz
Ana Sigorta
......

Resim

İkame Araç Nedir

İkame araç, bir aracın kaza, çalınma veya tamir sürecinde geçici olarak kullanılamaması durumunda, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kiralama firmalarından temin edilen ve sigortalıya geçici olarak tahsis edilen araçtır.